Ain Kallis 80

27. märtsil tähistab oma 80. juubelit klimatoloog ja teaduse populariseerija Ain Kallis.  

Aastate jooksul on Ainil olnud mitmeid töökohti ja ameteid nii maal kui merel. Töö kõrvalt on ta alati leidnud aega ka vabatahtlikele ilmahuvilistele tarkuse jagamiseks.

Aini sulest on ilmunud teadusartikleid ja raamatuid, aga palju tunnustust on ta pälvinud just populariseerivate lugude kirjutamise eest. Ilma ja kliimat läbi eluliste aspektide ja huumoriprisma tutvustavad lood on ilmunud Horisondis, Eesti Looduses, Maalehes ja teistes ajalehtedes.      

Eesti Meteoroloogia Seltsi eestvedamisel on digiteeritud Ain Kallise bibliograafia, mis on nüüd kättesaadav Tartu Ülikooli DSpace repositooriumis Meteoroloogia. Ain Kallise artiklid (ut.ee). Kogu sisaldab 936 kirjet ning selle täiendamine jätkub. Suur tänu Urmas Auninile, kes kirjed ja artiklite koopiad sisestas.

Värsket intervjuud Ainiga saab lugeda siit Juubilar Ain Kallis: ilmaelu sarnaneb spordile – rekordid pakuvad põnevust! | Keskkonnaagentuur

Aini tegemistest lisaks siit Ain Kallis 80! |Riigi Ilmateenistus ja AIN KALLIS 80 | “Kas ma norskasin?” – “Maga edasi, see oli maavärin!” – Maaleht (delfi.ee)

Õnnitlused Seltsi pere poolt!